+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Drzwi balkonowe i tarasowe

Strona główna > Stolarka PVC > Drzwi balkonowe i tarasowe

Innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących komfort, optymalne oświetlenie i piękne widoki

W nowoczesnej aranżacji wnętrz coraz częściej spotkać można duże przeszklone powierzchnie, które rozświetlają wnętrze, optycznie powiększają pomieszczenie oraz poprawiają właściwości termiczne budynku. Taki efekt można uzyskać dzięki drzwiom tarasowym lub balkonowym PVC.

Firma TONTOR z Kalisza proponuje nowoczesne rozwiązania dedykowane klientom, którzy podczas wyboru drzwi balkonowych lub tarasowych decydują się przede wszystkim na wysokie parametry termiczne oraz komfort użytkowania.

Rozwiązaniem najczęściej stosowanym w przypadku plastikowych konstrukcji balkonowych okazują się modele dwuskrzydłowe rozwierane. Zaopatrzone są w słupek stały – nieruchomy element konstrukcji okiennej umieszczony w pionie i połączony z górną lub dolną częścią ramy. W ten sposób słupek dzieli otwarte skrzydło na dwie lub więcej części, pozostając w ich świetle.

Jeżeli zależy nam na przestronnym przejściu przez otwarte drzwi balkonowe, bądź bierzemy pod uwagę możliwości przenoszenia przez nie większych przedmiotów, idealnym rozwiązaniem będą konstrukcje z ruchomym słupkiem. Tworzy on efekt podziału okna w pionie przy zamkniętym skrzydle balkonowym, po ich otwarciu dając swobodę korzystania z nieprzedzielonej przestrzeni.

Niski aluminiowy próg

Aby wyeliminować problem, jaki stanowi wysoki próg w przejściu przez drzwi balkonowe, istnieje możliwość wykonania aluminiowej ramy z niskim progiem o wysokości ok. 20 mm. Odpowiada wymogom budownictwa pozbawionego barier architektonicznych oraz daje możliwość komfortowego wchodzenia i wychodzenia.

Niejednokrotnie unikamy również sytuacji, w której skrzydło balkonowe zajmuje miejsce wewnątrz pomieszczenia. Otwieranie skrzydła na zewnątrz daje znacznie większą swobodę ruchów, a także pozwala na lepsze zagospodarowanie wnętrza. To niezwykle praktyczna metoda poprawy funkcjonalności.

Modele PSK i HST

Zastosowanie standardowych profili aluminiowych w połączeniu ze specjalnym mechanizmem okuć pozwala na stworzeniu drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych PSK. Okna tego typu składają się z dwóch skrzydeł – jedno z nich zamontowane jest na stałe, a drugie zaopatrzone jest w klamkę z funkcją uchylania skrzydła lub przesunięcia go w bok.

Modele uchylno-przesuwne PSK z progiem

Wybór drzwi tarasowych z progiem w modelu uchylno-przesuwnym daje możliwość wykonania przejścia o szerokości do 2 m (przy układzie jednostronnym) lub do 4 m (przy układzie dwustronnym). Aluminiowy próg osiąga minimalną wysokość 65 mm. Skrzydło zaopatrzone zostaje dodatkowo w funkcję uchyłu.

PSK/R drzwi tarasowe przesuwne z rozszczelnieniem i progiem

Z myślą o nieograniczonej swobodzie tworzenia przestrzeni proponujemy drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST, w których każde otwierane skrzydło może mieć wymiar od 800 mm do 3200 mm szerokości i wysokość do 2700 mm. HST to rozwiązanie nowoczesne, bezpieczne i pozbawione barier architektonicznych dzięki zastosowaniu „niskiego progu”. Nowością w tym segmencie jest modułowy charakter konstrukcji na taras, który umożliwia trzy dowolne konfiguracje produktu, w zależności od oczekiwanych parametrów cieplnych.

Modele unoszono-przesuwne HST 85 mm

Dla zapewnienia jeszcze lepszych właściwości termicznych proponujemy drzwi tarasowe z progiem i prowadnicą wykonaną z kompozytu lub aluminium (w zależności od wariantu). Grubość oszklenia lub wypełnienia panelowego wynosi do 51 mm. Model na taras posiada zintegrowane uszczelnienie i dostępny jest w licznych wariantach kolorystycznych, wraz z nakładkami aluminiowymi aluskin®.

Zobacz więcej szczegółów...