+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Drzwi wejściowe - zewnętrzne PVC

Strona główna > Stolarka PVC > Drzwi zewnętrzne PVC

Już od wejścia ukazują charakter domu. To zarazem wizytówka, która stanowi eleganckie zaproszenie – drzwi zewnętrzne. Firma TONTOR z Kalisza od lat zajmuje się produkcją systemów wejściowych zgodnie z indywidualnymi projektami w oparciu o gotowe wypełnienie – od klasycznych kształtów po ultranowoczesne rozwiązania. Nieograniczona swoboda w kształtowaniu form, solidność i elegancja wykończenia to charakterystyczne cechy drzwi wejściowych w systemach TONTOR.

Dzięki wielokomorowej budowie profili o głębokości od 60 do 85 mm i zastosowaniu progu z przekładką termoizolacyjną nasze produkty posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Produkowane są z wytrzymałego PVC, który znakomicie znosi działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, przez długi czas zachowując walory użytkowe.


Drzwi zewnętrzne 70 mm Ideal 4000

Seria IDEAL 4000 to podstawowa propozycja w zakresie rozwiązań drzwi zewnętrznych. Dzięki wielokomorowej zabudowie o głębokości 70 mm i zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną, posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Użycie wzmocnień stalowych o dużych przekrojach poprzecznych oraz zastosowanie zgrzewalnych łączników narożnych gwarantuje odpowiednie parametry statyczne i wytrzymałościowe.

W ramach rozwiązania systemowego dostępny jest niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm, co odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.


Drzwi zewnętrzne Ideal 7000

Seria IDEAL 7000 otwiera nowe możliwości w produkcji drzwi zewnętrznych.

Nowe drzwi wejściowe IDEAL 7000 charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i są kompatybilne z serią systemów okiennych IDEAL 7000 i 8000. Dzięki wielokomorowej konstrukcji oraz głębokości zabudowy 85 mm i zastosowaniu progu drzwiowego z przekładką termoizolacyjną udało się znacząco poprawić parametry izolacyjności termicznej, osiągając wartość Uf = 1,2 W/m2K. W nowych profilach możliwe jest stosowanie pakietów szybowych i wypełnień o szerokości do 50mm. Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie. Specjalnie ukształtowane stopy progu pozwalają na łączenie z systemowymi profilami dodatkowymi, takimi jak poszerzenia. Szeroki okapnik aluminiowy skutecznie odprowadza wodę na zewnątrz.

Zobacz więcej szczegółów...

Drzwi IDEAL 7000 z panelem nakładkowym

Dzięki nowemu, specjalnemu profilowi, dedykowanemu do drzwi zewnętrznych z wypełnieniami nakładkowymi zakrywającymi płaszczyznę skrzydła, nowe drzwi wejściowe IDEAL 7000 spełniają wysokie wymagania estetyczne stawiane przez architektów. Dzięki zredukowanej o 4 mm do 81 mm głębokości zabudowy nowego wariantu skrzydła, wszystkie popularne wypełnienia mogą być bez wymiany uszczelek stosowane przy systemowej głębokości zabudowy profili wynoszącej 85 mm.

Dodatkowe wyposażenie do drzwi zewnętrznych