+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Profile specjalne na rynki zagraniczne

Strona główna > Stolarka PVC > Profile specjalne na rynki zagraniczne

Kluczem do sukcesu jest ciągły, innowacyjny rozwój, a także różnorodność produktowa. Dostosowując się do potrzeb klientów firma TONTOR posiada również nietypowe konstrukcje na rynki zagraniczne. Poprzez oferowanie i rozwijanie systemów z przeznaczeniem dla poszczególnych rynków europejskich, firma jest w stanie sprostać różnorodnym potrzebom i wymaganiom tych rynków.


Aluplast okna francuskie - okna renowacyjne i Monoblock

Okna renowacyjne

Minimum pracy maximum zadowolenia

Okno w specjalnej ramie z charakterystyczną "płetwą" od strony wewnętrznej, służące głównie do szybkiej wymiany starego okna na nowe. Przy takiej wymianie demontuje się skrzydła, słupki stałe oraz okucia bez wyrywania starych ościeżnic. Montując nową ramę renowacyjną zakrywamy starą ościeżnicę gdzie od wewnątrz pomieszczenia charakterystyczna "płetwa" ramy tworzy licującą z wewnętrznym murem elegancką opaskę. Stronę zewnętrzną maskujemy odpowiednim kątownikiem który występują w wielu rozmiarach. Zaletą takiego montażu jest to, że unika się niebezpieczeństwa uszkodzenia elewacji budynku co jest bardzo ważne przy budynkach zabytkowych oraz montaż odbywa się bez obróbki tynkarskiej zewnętrznej i wewnętrznej co pozwala wykonać go szybko i bez nadmiernego zabrudzenia pomieszczenia. Konstrukcja ramy jest 5-io komorowa - Ideal 4000 z wysokością "płetwy" 40 i 65 mm oraz 5-io komorowa z uszczelką środkową - Ideal 5000 z wysokością "płetwy" 35 i 65 mm, natomiast skrzydła są 5-cio komorowe i występuje w trzech wariantach:

  • Classic - skrzydło płaskie
  • Round-Line - skrzydło zaokrąglone
  • Soft-Line - skrzydło zaokrąglone z delikatnymi kantami

Okna renowacyjne sprzedaje się głównie do Francji i do Szwajcarii w części francuskiej.

Zobacz więcej szczegółów...

Okno typu MONOBLOCK

Monoblock to okna przeznaczone do domów gdzie warstwa ocieplenia jest w środku. W warstwie tej montujemy ramę której charakterystyczny "parapet" znajdujący się od zewnętrznej strony w sposób szczelny i estetyczny maskuje ocieplenie na całym obwodzie. Szeroka gama ram Monoblock pozwala na odpowiedni ich dobór w zależności od głębokości ocieplenia a wewnętrzna przylga zapewnia estetyczny montaż płyt gipsowych.

Wszystkie nasze okna wysyłane na rynek Francuski są wyposażone w szyby firmy Glassolutions Francuskiego koncernu Saint-Gobain posiadającego Francuski certyfikat CEKAL.


Aluplast okna holenderskie - BLOCKPROFILE NL

Tradycja w nowych kształtach

Okna holenderskie są produkowane na bazie systemu Ideal 4000 Blockprofile NL firmy Aluplast. Elementem, który wyróżnia okna holenderskie jest ościeżnica o głębokości zabudowy 120 mm bardzo masywnie zbrojona profilem stalowym zamkniętym. Występuje ona w dwóch wersjach : płaskiej oraz z charakterystycznym zewnętrznym, 20 mm "noskiem" który tworzy wraz z ramą specyficzny parapet okalający zewnętrzną część wnęki okiennej. Wersja druga ościeżnicy jest częściej zamawiana ze względu na łatwy i estetyczny sposób montażu okien w budynkach wykonanych z cegły licowej (klinkieru) bez dodatkowej obróbki murarskiej. Konstrukcja ramy jest 3 komorowa, natomiast skrzydła są 5-cio komorowe i występuje w trzech wariantach:

  • Classic - skrzydło płaskie
  • Round-Line - skrzydło zaokrąglone
  • Soft-Line - skrzydło zaokrąglone z delikatnymi kantami

Dodatkowym elementem wyróżniającym okna holenderskie jest:

  • kolor kremowy okien uzyskiwany poprzez barwienie profili w masie (RAL 9001)
  • różna kolorystyka ramy i skrzydła (np. rama kremowa skrzydło zielone)
  • szprosy naklejane zewnętrzne i wewnętrzne plus duplex zwany również szprosem wiedeńskim lub ślepym

W skład systemu Ideal 4000 Blockprofile NL wchodzą również profile do konstruowania okien i drzwi holenderskich otwieranych na zewnątrz.

Zobacz więcej szczegółów...

IMITACJA STARYCH OKIEN

Seria "Historyk" to dodatkowe elementy okien montowane na budynkach zabytkowych od zewnątrz na ramie, słupku i skrzydle w celu zmiany wyglądu okna na starodawne. Stylizacja ta pozwala na montowanie nowoczesnych systemów okiennych zachowując ich styl i wygląd z końca XIX wieku.