+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Ideal 4000

Ideal 4000

Więcej możliwości

System IDEAL 4000 - uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak również w przypadku renowacji.

Mocna konstrukcja profili o głębokości zabudowy 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. W przypadku renowacji, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła. Wielokomorowa budowa to gwarancja wysokiej izolacyjności cieplnej i akustycznej. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślania przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji.

Charakterystyka systemu:

  • współczynnik przenikalności standardowej kombinacji rama - skrzydło Uf = 1.3 - 1.4 W/m2K
  • system z uszczelnieniem zewnętrznym (dwie uszczelki)
  • pakiety szybowe do 41 mm
  • cztery warianty skrzydła: classic - line niezlicowany, soft - line półzlicowany
  • round - line niezlicowany, round - line półzlicowany
  • Potwierdzona testami klasa odporności na włamanie RC2
  • Profile dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz z nakładkami aluminiowymi aluskin®

Ideal 4000 85mm

Będący połączeniem najpopularniejszych rozwiązań z uszczelnieniem zewnętrznym, z sześciokomorową budową ram o głębokości zabudowy 85mm, pozwalające na uzyskaniu lepszej izolacyjności termicznej okien.

To gwarancja najwyższego standardu opartego o sprawdzony i doceniony przez rynek produkt. Perfekcyjny dobór form sprawi jednocześnie, że okna w tej linii są doskonałym elementem w aranżacji wnętrz, które uzyskują oryginalny i nietuzinkowy wygląd.


Ideal 4000 85mm Round-line

Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała seria Round - line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz.

System IDEAL 4000 oferuje wyjątkowo szeroki zakres możliwości konstrukcyjnych.

Seria Round - line, profile przeznaczone do budowy okien na rynki zagraniczne - włoski, francuski (okna renowacyjne, okna typu monoblock) oraz holenderski (Blockprofile NL) to niektóre z opcji dostępnych w ramach systemu, decydujących o jego uniwersalności i elastyczności.

W ramach systemu możliwa jest także realizacja drzwi zewnętrznych.

Zobacz więcej szczegółów...