+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Kolorystyka rolet

Przy określaniu kolorów rolety musimy za każdym razem określić kolory poszczególnych części rolety tak aby otrzymać komplet informacji i wykonać ją właściwie wg oczekiwań klienta, są to:

  • kolor pancerza
  • kolor listwy końcowej pancerza
  • kolor skrzynki
  • kolor prowadnic
  • kolor sterowania rolety

Kolor pancerza

Kolor pancerza określamy na podstawie wzornika gdzie do dyspozycji mamy 28 kolorów i jest on zależny od rodzaju listwy i jej wielkości.

UWAGA! Kolory przedstawione mogą różnić się od kolorów rzeczywistych i odpowiadają najbardziej podanemu kolorowi z palety kolorów RAL.

Szczegółowy podział kolorów na standardowe, drewnopodobne i niestandardowe

Pobierz tabelę w formacie PDF

Kolor listwy końcowej pancerza

Określenie koloru listwy końcowej pancerza nie jest jednoznaczne z wyborem koloru pancerza gdyż najczęściej jej kolor dobieramy do koloru prowadnic rolety. Do wyboru wg wzornika mamy 10 kolorów podstawowych oraz możliwość polakierowania na dowolny kolor z palety kolorów RAL i oklejenia wg wzornika kolorów foli dekoracyjnych Aluplast.


Kolor skrzynki i prowadnic

Kolor skrzynki i prowadnic jest różny w zależności do systemu rolet.

Rolety nakładane (w skrzynkach z PCV)

W roletach nakładanych podobnie jak w profilach okiennych kolor najczęściej uzyskujemy dzięki oklejeniu poszczególnych elementów folią dekoracyjną dostępną w 23 kolorach. W skrzynce podajemy zawsze dwa kolory: części zewnętrznej i części wewnętrznej (klapy rewizyjnej rolety). Kolor prowadnicy może być inny od kolorów skrzynki rolety.

Kolory standardowe to:

* - kolor standardowy tylko w niektórych systemach okiennych

Kolory niestandardowe to:

Inna metoda uzyskania koloru to lakierowanie poszczególnych elementów wg palety kolorów RAL.

Rolety adaptacyjne (w skrzynkach z aluminium)

W roletach adaptacyjnych kolor określamy na podstawie wzornika kolorów gdzie do dyspozycji w zależności od systemu mamy 9 kolorów oraz możliwość polakierowania na dowolny kolor z palety kolorów RAL. W roletach adaptacyjnych najczęściej kolor skrzynki jest taki sam jak kolor prowadnic.

Rolety nadprożowe (w skrzynkach ze styropianu lub pianki)

W roletach nadprożowych określamy kolor prowadnic i klapy rewizyjnej. Kolor prowadnic jest uzależniony z jakiego systemy dobierzemy prowadnice czy z rolet nakładanych czy adaptacyjnych. Kolor klapy rewizyjnej, jeżeli jest z PCV dobieramy według kolorów rolet nakładanych a jeżeli klapa jest z pianki poliuretanowej to kolor jest neutralny pod malowanie lub tapetowanie.