+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Napędy do rolet

W systemach rolet zewnętrznych dla Państwa komfortu i upodobań stosujemy różnego rodzaju napędy od ręcznego po elektryczny. Podstawowym napędem rolety jest zwijacz paska lub sznurka natynkowy, jego odmiana to zwijacz paska podtynkowy oraz do cięższych pancerzy zwijacz paska lub sznurka korbowy. Wszystkie zwijacze dostępne są w dwóch kolorach białym i brązowym.

Zwijacz paska natynkowy
Zwijacz sznurka natynkowy
Zwijacz paska podtynkowy
Zwijacz paska lub sznurka korbowy

W szczególnych sytuacjach i do ciężkich pancerzy wygodnym rozwiązaniem jest drążek korby z przegubem Cardana z przekładnią ślimakową. Mechanizm ten w różnych odmianach bardzo popularny we Francji, Szwajcarii i Niemczech stosujemy tylko od znanego niemieckiego producenta firmy Geiger GmbH. Sprawdzone i najlepsze jakościowo rozwiązanie wykonane z takich materiałów jak aluminium, teflon i stal nierdzewna zapewnia najwyższy poziom komfortu obsługi. Dostępne w kolorze białym lub brązowym.

Drążek korby
Przegub Cardana z przekładnią ślimakową

Ostatnim sposobem wprawienia w ruch rolety i najbardziej komfortowym jest zastosowanie napędu elektrycznego. W ostatnich latach nagły rozwój tej dziedziny spowodował, wzrost sprzedaży rolet wyposażonych w napędy elektryczne. Firma nasza stawiając na pierwszym miejscu jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie klienta wyposaża rolety w napędy i sterowania od renomowanych dostawców Somfy, Simu, Selve i Mobilus, marek znanych na całym świecie. Napędy elektryczne możemy podzielić na:

  • Podstawowe z mechaniczną regulacją położeń krańcowych pancerza
  • Przeciążeniowe z czułym mechanizmem wykrywającym przeszkody i oblodzenie pancerza
  • Radiowe z wbudowanym odbiornikiem sterowanym z nadajnika za pomocą fal radiowych
  • Z awaryjnym otwieraniem ręcznym w przypadku braku prądu.

Istnieje wiele odmian i krzyżówek między tymi funkcjami napędów i zawsze możemy dobrać odpowiedni napęd elektryczny do Państwa oczekiwań. Aby napęd elektryczny zadziałał i uruchomił pancerz rolety musimy podłączyć sterownik który może współpracować z napędem przewodowo lub radiowo. Najprostszym sterowaniem przewodowym jest podłączenie zwykłego przełącznika klawiszowego z funkcjami góra, dół do napędu (sterowanie indywidualne). Sterowanie przewodowe indywidualne można także podłączyć do jednego miejsca i stworzyć sterowanie centralne ale w dobie szybkiego rozwoju napędów i sterowania radiowego układy centralnego sterowania projektujemy i obsługujemy za pomocą układów radiowych. Sterowanie radiowe to prosty i wygodny w obsłudze system w którym po założeniu rolet z napędami i podłączeniu do nadajników to my decydujemy w którym miejscu i które rolety będzie obsługiwać dany nadajnik. Sterowanie może odbywać się z nadajnika naściennego, nadajnika w formie pilota 1-dno lub wielokanałowego oraz z centralki która może realizować różne funkcje otwarcia i zamknięcia w żądanym czasie.