+48 62 766-00-18
tontor@tontor.com
62-800 Kalisz
Szczypiornicka 116-120
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Targi - 2013

Batimatec

Udział w targach Batimatec w Algierze (Algieria) oraz zaprezentowanie nowego stylu okien i drzwi o ręcznie wykonanej strukturze drewna, gdzie zastosowany został nowy, innowacyjny profil PVC z piękną, ręczną linią zdobienia.


Batimat

W dniach od 4 do 8 listopada 2013 roku odbyły się jedne z najważniejszych w branży budowlanej targi BATIMAT 2013 w Paryżu, na których firma TONTOR miała przyjemność zaprezentować się ze swoją bogatą ofertą.

Stawiając na optymalne rozwiązania i skuteczną metodologię montażu, co jest warunkiem niezbędnym do osiągnięcia maximum efektywności stolarki okiennej firma TONTOR postawiła na promocję tzw. ciepłego montażu. Jest to innowacyjna metoda, która polega na ręcznym łączeniu niektórych elementów już w trakcie produkcji (np. Okno z parapetem), co pozwala zaoszczędzić czas klientów ( porównując tę metodę do technik tradycyjnych), gdyż nie wymaga to udostępniania pomieszczenia ekipie montażowej.

Wychodząc naprzeciw wymogom rynku firma TONTOR podjęła się zadania pokazania metody ciepłego montażu jako integralnej części swojej oferty na rynku francuskim. Dobrze przeszkolona kadra, odbyte warsztaty oraz zdobyte już doświadczenie gwarantują, że metoda ciepłego montażu jest w naszych rękach standardową usługą, co staraliśmy się zademonstrować w ekspozycji stoiska. Zdobyte na ten cel środki unijne pozwoliły profesjonalnie przygotować stoisko pod tym względem dając szansę zwiedzającym targi na zapoznanie się z techniką ciepłego montażu.

Ponadto wśród szerokiego wyboru produktów z półki premium razem z nagradzanymi już modelami okien energooszczędnych znalazły się 3 eksponaty wykonane w innowacyjnej, opracowanej tylko przez firmę TONTOR, technologii stylizowania profili. Były to drzwi wejściowe stylizowane na stare drewniane wejście z kołatką, drzwi balkonowe ze szprosami oraz okna drewnopodobne w technologii okna historycznego oraz okleinowanego.

Samo stoisko prezentowało się bardzo okazale i profesjonalnie. W przeciwieństwie do konkurentów, często znacznie większych, w tej edycji targów firma TONTOR postawiła na przejrzystość oferty oraz różnorodność rozwiązań świadomie rezygnując z nadmuchanej i futurystycznej formy prezentacji.

Idea i zamysł, jaki towarzyszył podczas planowania prezentacji i ekspozycji stoiska na targach, oparte były o pomysł zaoferowania klientom wielu możliwości; zarówno jeśli chodzi o techniczną stronę (ciepły montaż), ale i w temacie barwienia i przygotowywania stolarki okiennej i drzwiowej zaspokajając każdy gust estetyczny.

Profesjonalne techniki montażu i konstrukcji okien, kolorystyka, wykończenie klasyczne lub nowoczesne, dla potrzeb budownictwa historycznego czy też konstrukcji futurystycznych – celem firmy TONTOR jest zaproponowanie pomocy w realizacji każdej zachcianki klientów; niezależnie od upodobań czy zasobności portfela.

Uważamy, że obecność firmy TONTOR na targach BATIMAT2013 w Paryżu to sukces. Potwierdzeniem tego jest nowa grupa klientów, która uznała naszą ofertę za najlepszą wśród odwiedzanych ekspozycji.

Cieszymy się z pobytu na paryskich targach branżowych; to doświadczenie pokazało, w którą stronę chcemy zmierzać, a obserwacje z gruntu techniczno—marketingowego zamierzamy też przenieść na rynek krajowy i lokalny.

Zapraszamy do naszych biur obsługi klienta oraz do siedziby firmy, gdzie można zobaczyć ekspozycję targową i poznać innowacyjne eksponaty z bliska.